Filc i wyroby filcowe

Filc możliwości, właściwości i zastosowanie: Zapobieganie zjawisku skrzypienia – elastyczna struktura filcu stwarza możliwości, by z tego materiału był idealny środek, który zapobiega zjawisku skrzypienia i gwizdania materiałów ścierających się. Filtracja –porowate miejsca w filcu nadzwyczajnie dobrze pochłaniają pył, sadze i inne niepożądane małe cząsteczki, czym zabraniają w ich przenikaniu, filc je zdolny przez dłuższy czas wytrzymywać przed wpływem wody, oleju i innych materiałów chemicznych. Izolacja – włókna wełniane i proces spilśniania w naturalny sposób zatrzymują ciepło i absorbują wodę. Smarowanie – filc wełniany zawiera porowatą strukturę z zabudowanymi włosowatymi kanalikami, co wpływa na poprawę nasiąkalności filcu i pomaga przy transporcie cieczy. Absorbowana ciecz jest powoli wydalana z filcu i służy jako, skuteczny środek do smarowania. Kontrola hałasu – filc zmniejsza przenoszenie dźwięku, tłumi hałas i stosuje się jako, funkcjonalna i dekoracyjna bariera dźwiękochłonna. Pakowanie – filc o różnej gęstości może być stosowany do pakowania i wypełniania pustych miejsc, nawet do odprężania o dużej skuteczności i do tłumienia. Polerowaniu – filc wełniany jest stosowany do polerowania i usuwania porysowań z powierzchni metalowych i plastikowych, z wyrobów z marmuru, granitu i szkła. Uszczelnianie – plastyczność, nieodłączna właściwość włókien wełnianych, ma wpływ na bardzo dobre zastosowanie filcu wełnianego, jako materiału do uszczelniania. Anty-wibracja – struktura włókiennicza i prężna wpływają na tłumienie wibracji.

Filc syntetyczny  igłowany jest najczęściej oferowany w belach rolowanych z klejem lub bez kleju o szerokości od 1000mm do 1800mm, nawoje od 30m² do 100 m², dostępny w grubościach od 2mm do 7mm, najpopularniejsza standardowa gęstość to 300-1000g/ m², kolory: biały, szary, brązowy, czarny. Przecinamy  na zamówienie w szerokościach od 10mm do 1500mm.

Filc wełniany jest najczęściej oferowany w belach rolowanych o szerokości do 2000mm, lub w dowolnych formatach na zamówienie, dostępny w grubościach 5mm i 10mm. Najpopularniejsza standardowa gęstość to 0,30 - 0,34 g/cm3, oferujemy filc uszczelkowy wełniany wykonany w 100% z owczej wełny kolor naturalny biało kremowy.

 

Filc syntetyczny biały

szer. 100cm -180cm, gr. 6mm, dł. ~35m.

Filc syntetyczny szary

szer. 100cm -180cm, gr. 6-7mm, dł. ~35m.

Filc syntetyczny brązowy

szer. 100cm -180cm, gr. 6mm, dł. ~35m.

Filc z klejem SZARY, BIAŁY, BRĄZ gr. 5mm, gramatura 550, szer. 1m.

Aluterma

Folja aluminiowa, pianka, filc syntetyczny lub wełniany

Formatki w nawojach

szer. 100 mm, dł. ~35 mb.

 
 
 
 
facebook